2016.11.06. 11:00, Várgesztes

Kezdő: Bányai Cs. – Tóth T., Horváth D., Németi Sz., Tomasovszky A., Lóczi D., Balogh K., Kovács B., Zágonyi Cs.

Csere: Haris V.

Mészáros Csaba:

Korai időpontban keltünk útra Várgesztesre, a találkozó helyszínére. Ha nem november lenne, azt mondhatnám igazi hamisítatlan brit időjárás fogadott minket. A mérkőzés közben voltak pillanatok, amikor úgy tűnt a meccs is veszélybe kerül a köd miatt, de végül „megmenekültünk”. A kezdő sípszó után azonban hamar még borúsabb pillanatok jöttek, mert sajnos megint elaludtunk, és ezt a tavalyi Pest megyei északi csoport bajnoka hamar ki is használta. Az első 10 percben el is dőlt a mérkőzés és ez egy jóval erősebb ellenfél ellen is megengedhetetlen! A védelmünk nem állt a helyzet magaslatán, és néhány perc alatt lerendezte a Környe a találkozót. Az első három gólunk a jobb szélről esett, majd aztán másik kettő a bel szélről. Ekkor már a teljes védelem át lett szervezve, ami pici stabilitást hozott, de ekkor már a lényegi kérdés eldőlt. A 31’ percben már 5:0 volt az állás. A labdakihozatalok nem működtek, nem tudtuk a támadásokat sem felépíteni, olyan volt mintha csak poroszkálnánk a pályán, tisztelet a kivételnek. Legalább a fél csapat teljesítményével nem vagyok elégedett és akkor finoman fogalmaztam! Voltak nehezítő körülmények, mint például a rendkívül mély pálya, ami alaposan fel volt ázva, a korai időpont, vagy az ellenfél néhány szurkolójának rendkívül sportszerűtlen bekiabálása. Játékosaink többsége ezekhez nincs hozzászokva, de ezek akkor sem lehetnek mentségek, hiszen játékban a legrosszabbak közé kell ezt az összecsapást tenni az ősz folyamán, ami minket illet. Az első félidőben 15 perc volt, amikor futballoztunk, de érthetetlen, hogy miért kellett 3 gól ahhoz, hogy felébredjünk?! A második félidőben már stabilabbak voltunk, de itt már a játék meddő volt, és továbbra is az ellenfél dominált, kapu közelében nagyon keveset jutottunk. A meccs számunkra katasztrofális volt, és nem elsősorban az eredmény miatt, hanem a mutatott játék végett, azonban mégsem erről marad emlékezetes a kirándulás, hanem az ellenfél néhány szurkolójának és játékosának kirívó sportszerűtlensége miatt, ami sajnos ennél a csapatnál már nem az első eset. Ezért tényleg kár volt ebbe a bajnokságba nevezniük...