2016. október 1. 11:00, Pasarét

Hlavacska M. – Bató F., Tóth T., Haris V. – Gál A., Metykó V. – Kovács B., Palczer Gy., Tóth K.

Csere: Arleitner F., Bujdosó F., Lóczi D.

Mészáros Csaba:

A korábban elszenvedett nagypályás vereségünk miatt nagyon szerettünk volna visszavágni ellenfelünknek. A mérkőzést nagyon elszántan kezdtük, és már az elején szerettük volna a kezdeményezést magunkhoz ragadni! Ez sikerült is, találkozó első félidejében nagyrészt mi birtokoltuk a labdát, a játék az ellenfél térfelén folyt, csak kontrákból sikerült nekik olykor veszélyeztetni. A félidőben 0:0 volt az állás, ami rájuk nézve hízelgő volt, hiszen jórészt egy kapuzás folyt. Tartottam tőle, hogy a sok kihagyott helyzet megint megbosszulhatja magát. A második félidőben folytatni akartuk ahol abbahagytuk, de a szünet ellenfelünknek tett jobbat! A félidőben leültünk és ezt a Future Stars csapata ki is használta, kiszabadulván a szorításból sikerült nekik helyzeteket kialakítani, amiből az 57. percben be is találtak! Ez kellett, hogy a lányaink felébredjenek, ami után nagyobb tempóra kapcsoltak és az első 15 perc kilengése után visszatért a fölényünk és kezdődött megint az egy kapuzás de a helyzet csak nem akartak bemenni. A 70. percig kellett várni, hogy Gál Ancsi megtörje a jeget, és egy kapu előtti kavarodás után bekotorta a labdát a hálóba. Öt perccel később Bujdosó Flóra érkezett, aki egy oldalról betett labdát testel sodort be a kapuba, és élete első tétmeccsén ezzel a góllal a mi javunkra döntötte el az összecsapást. A győzelem végül meglett, ámbár nagyon nyögvenyelősen. A mérkőzés nagy részében meddő fölényben voltunk, ám ezt nem sikerült gólokra váltani. A hat-hét gólos különbség is lehetett volna, de a helyzetek kimaradtak, ami most belefért, de a helyzetkihasználás továbbra is egy gyenge pont. Nagy pozitívum, hogy a lányok a bekapott gól után nem törtek össze ami ilyen fölény mellett sokszor bekövetkezik, ha mégis az ellenfél rúgja az első gólt. Egyre többször sikerül hátrányból felállni és fordítani, ami a csapat mentális erejét mutatja!